OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (19.11.2017)

1.Obchodzimy dzisiaj I Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Nie miłujmy słowem, ale czynem”. W swoim orędziu na ten dzień papież Franciszek napisał: „ Kto zamierza kochać tak, jak kochał Jezus, powinien postępować zgodnie z Jego przykładem, i to przede wszystkim, kiedy jest wezwany do okazania miłości ubogim”.

2.Bardzo proszę osoby, które zadeklarowały pomoc bezdomnym przez wypełnienie kosmetyczek przyborami toaletowymi, o dostarczenie ich dzisiaj lub jutro do zakrystii lub do Domu Parafialnego.

3.Zbiórka na ogrzewanie naszego kościoła odbędzie się dzisiaj po Mszach św.

4.Spotkanie Róż Panien odbędzie się dzisiaj o godz.1500.

5.Parafialny Zespół Caritas zapraszam na spotkanie w poniedziałek o godz.1800.

6.Stałe nabożeństwa będą sprawowane w ciągu tygodnia bez zmian. Natomiast w środę po Mszy św. pomodlimy się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i uczcimy Jego relikwię.

7.Zachęcam do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się w piątek o godz.2100 i potrwa do godz.2240. Na zakończenie zostanie udzielone indywidualne błogosławieństwo, a godz.2300 będzie sprawowana Eucharystia za dusze w czyśćcu.

8.Gościa Niedzielnego, Głos Ojca Pio oraz Misyjne Drogi można nabyć przy wyjściu z kościoła.

9.Pragnę serdecznie podziękować za ofiary złożone w minioną niedzielę: na rzecz Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie zebraliśmy 543 zł., natomiast na tacę inwestycyjną zebraliśmy 1449 zł.