OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (23.07.2017)

1. Witam serdecznie Gości przebywających i wypoczywających na terenie naszej parafii. Życzę miłego i udanego wypoczynku oraz zapraszam do włączenia się w życie duchowe naszej wspólnoty parafialnej.

2. Gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. Sławomira Skoblika, proboszcza parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Chłapowie. Po Mszach św. odbywa się zbiórka ofiar na budowę tamtejszego kościoła.

3. Od dzisiaj rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata”. We wtorek, po wieczornej Mszy św., odbędzie się błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów. Po Eucharystii będzie również możliwość materialnego wsparcia misjonarzy na środki transportu.

4. We wtorek (25.07.) wyruszy z Helu 36. Kaszubska Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi zatrzymają się na odpoczynek w naszej parafii o godz.1200. Bardzo proszę o pomoc w ugoszczeniu pątników zmierzających do tronu Jasnogórskiej Pani.

5. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w Kaszubskim Festynie Ewangelizacyjnym, który odbędzie się w czwartek (27.07.) w Kuźnicy w porcie rybackim od godz.1430 do godz.2100. Festyn będzie okazją do zabawy, modlitwy i radości we wspólnocie. Zwracam się też z prośbą o ciasto, które w ramach festynu będzie rozprowadzane jako dar serca na leczenie i rehabilitację dzieci z naszej gminy. Ciasta będzie można przynosić obok sceny w porcie w czwartek już od godz. 1400.

6. Msze św. w lipcu i w sierpniu będą sprawowane wg następującego porządku:

·      Niedziela: godz.730, godz.900 (ze szczególnym udziałem dzieci), godz.1030, godz.1930

·      Dzień powszedni: godz.1030, godz.1930

7. Zapraszam do udziału w nabożeństwach:

·      Do św. Antoniego (z uczczeniem relikwii) – wtorek

·      Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy – środa (wieczorem)

8. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w piątek po wieczornej Mszy św. i potrwa do godz.2240. Do godz. 2100 adoracja będzie się odbywała w ciszy. Po godz.2100 adorację poprowadzi Apostolstwo Dusz Czyśćcowych. Indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem rozpocznie się o godz.2240. Eucharystia będzie sprawowana o godz.2300.

9. Od przyszłej niedzieli będziemy gościli w naszej parafii Księdza Abpa Edmunda Piszcza. Ksiądz Arcybiskup, tradycyjnie już, będzie pełnił posługę duszpasterską w naszej parafii przez cały sierpień.

10.              Pragnę wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy wzięli udział w pielgrzymce do Sanktuarium Maryjnego Królowej Polskiego Morza w Swarzewie. Szczególnie dziękuję osobom niosącym feretron, chorągwie oraz nagłośnienie.

11.              Gościa Niedzielnego można nabyć przy wyjściu z kościoła.